ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

بیمه مهندسی

امروزه با گسترش فعالیت های صنعتی ، عمرانی و طرح های ساختمانی و افزایش احتمال خطرات پیش بینی نشده و وقوع خسارت های بزرگ به سرمایه های کلان ، نیاز به پوشش بیمه ای بیش از پیش احساس می شود. در این راستا بیمه های مهندسی از جمله رشته های مورد توجه صاحبان صنایع و سرمایه در بازارهای جهانی محسوب می شود که با توجه به کاربردهای گوناگون آن از تنوع زیادی برخوردار هستند. بیمه های مهندسی اصولاً خسارت فیزیکی ناگهانی و غیر قابل پیش بینی را در طول مدت بیمه جبران می نماید.

این نوع بیمه به دو دسته کلی تقسیم می شود :

 • بيمه‌نامه‌هايي كه براي دوره عمليات ساخت و نصب صادر مي‌شوند.

 • بيمه‌نامه‌هايي كه براي دوره بهره‌برداري صادر مي‌شوند.

شركت بيمه "ما" با دريافت حق بيمه مناسب خسارت وارده را تحت پوشش قرار داده و جبران مي‌نمايد.

انواع بيمه‌هاي مهندسي

 

 • بیمه تمام خطر پیمانکاران

 • بیمه تمام خطر نصب

 • بیمه تمام خطر ماشین آلات ساختمانی

 • بیمه شکست ماشین آلات

 • بيمه تمام خطر تجهیزات الکترونیکی

 • بیمه فساد کالا در سردخانه

 • بیمه سازه تکمیل شده در حال بهره‌برداری

 • بیمه عدم‌النفع ناشی از شکست ماشین آلات

 • بیمه عیوب اساسی و پنهان ساختمان یا تضمین کیفیت ساختمان

 • بیمه بویلر ، مخازن تحت فشار و ...

 

خطرات تحت پوشش در بيمه‌نامه تمام خطر

 

کلیه خطرات چنانچه حادث شود، جزء پوشش‌های بیمه تمام خطر است بجز برخی استثنائات از قبیل:

 

  • جنگ، شورش، بلوا، جنگ داخلی، واکنش هسته‌ای و آلودگی ناشی از پخش رادیواکتیو در محیط

  • اعمال عمدی یا اهمال کاری بیمه‌گذاران

  • پوشش بیمه مسئوليت مدنی در مقابل اشخاص ثالث

  • خسارت وارده به اموال اشخاص ثالث ناشی از عملیات

در خصوص برخي موارد که عدم پوشش ذکر شده است با پرداخت حق بیمه مناسب با توافق طرفین ، قابل پوشش خدمات بیمه‌ای خواهد شد.

بيمه تمام خطر پيمانكاران

اين نوع بيمه از متداول‌ترين انواع بيمه‌هاي مهندسي است كه تقريباً كليه خساراتي كه در تمام طول زمان احداث پروژه به كار موضوع قرارداد، ماشين آلات، لوازم و تجهيزات ساختماني، و همچنين خسارات مادي و صدمات جسماني را كه ممكن است به اشخاص ثالث وارد آيد ، مورد پوشش قرار مي‌دهد.

مدت اين بيمه نامه برابر با مدت قرارداد ساخت مي‌باشد و علاوه بر آن دوازده ماه نيز معمولاً دوره نگهداري منظور مي شود

مهمترین خسارات تحت پوشش

آتش سوزي، صاعقه، انفجار، سيل، طغيان آب، برف، هر نوع طوفان، زمين لرزه، نشست و لغزش زمين و صخره‌ها، دزدي، خسارت ناشي از اجراي ناصحيح كار، عدم مهارت، سهل انگاري، اهمال توأم با سوء نيت، اشتباهات فردي و ...

موارد تحت پوشش بيمه تمام خطر نصب

در بيمه تمام خطر نصب كليه خطرات محتمل در تمام طول زمان احداث پروژه ، دوره انبارداري ، دوره نصب و دوره راه اندازي تحت پوشش قرار مي‌گيرد. اين بيمه تأمين جامع و كافي براي ساخت و نصب انواع كارخانجات، عمليات لوله‌گذاري خطوط لوله، پالايشگاه، نيروگاه، ماشين آلات صنعتي، ساخت اسكلت هاي فلزي ساختمان هاي بلند، دكل هاي انتقال نيرو و ... را فراهم مي‌آورد.

بيمه تمام خطر نصب، پوشش گسترده اي براي هر گونه خسارت پيش بيني ناپذير ناگهاني به ماشين آلات و اموال واقع در محل نصب كه متعلق به بيمه‌گذار بوده و يا در اختيار وي قرار داده است را ارائه مي‌دهد. خسارات وارده به اموال بيمه گذار كه ناشي از علل زير باشد در تعهد بيمه گر است. آتش سوزي، صاعقه، انفجار، سيل، باران، برف، بهمن، امواج دريا و طوفان، زمين لرزه، نشست زمين، جابجايي (لغزش) لايه‌هاي زمين و صخره‌ها، سرقت يا شكست حرز و دزدي ساده، خسارت ناشي از عدم مهارت و عدم تجربه ، اهمال بدون سوء نيت و ....

خسارات وارده به اموال اشخاص ثالث

 

غرامت صدمات جاني و بيماري وارد به اشخاص ثالث اعم از اينكه منجر به فوت شده باشد يا نشده باشد، پرداخت هزينه از بين بردن ضايعات ناشي از حوادث و خطرات مورد بيمه را شامل می شود.

موارد تحت پوشش بیمه‌نامه تمام خطر ماشین آلات

این بیمه نامه تمامی خسارت های وارد به ماشین‌آلات تجهیزات پیمانکار مانند لودر ، بولدوزر، سایدبوم ، جرثقیل و ... را که به عنوان ابزار کار پیمانکاری می‌باشند جبران می کند.

 

موارد تحت پوشش بیمه شکست ماشین آلات

این بیمه نامه ماشین آلات و تأسیسات که نصب شده و در حال بهره‌برداری می‌باشند را تحت پوشش قرار می دهد. خسارت فیزیکی ، غیر قابل پیش‌بینی و ناگهانی وارد به انواع ماشین آلات از قبیل طراحی غلط، عیوب و نقایص مربوط به ساخت ، اجرای نادرست کار، فقدان مهارت و بی‌دقتی، نوسان برق ، انفجار فیزیکی و نیروی گریز از مرکز را نیز بیمه می‌کند. خطراتی مانند: طوفان، سیل، زلزله، طغیان آب، لغزش و لرزش زمین با پرداخت حق بیمه اضافی قابل بیمه شدن در بیمه شکست ماشین‌آلات می‌باشند.

موارد تحت پوشش بیمه تمام خطر تجهیزات الکترونیکی

انواع تجهیزات الکترونیکی مورد استفاده در کارگاه های صنعتی، لوازم پزشکی و آزمایشگاهی و لوازم اداری سیستم های هشدار دهنده و تجهیزات بیمارستانی، دستگاه های کنترلي، تجهیزات مربوط به سینما و فیلمبرداری، دستگاه های نصب مواد ، تجهیزات گیرنده و فرستنده، کامپیوتر و مانند آنها (در هنگام تمیز کردن )، بازدید دستگاه در حین کار در مقابل خطرات سقوط، جابجایی، آتش سوزی، زلزله، طوفان، سیل، نوسانات برق، برخورد اجسام خارجی (در صورت ایجاد خسارت) تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

بیمه فساد کالا در سردخانه

این بیمه نامه کلیه کالاهای قابل نگهداری در سردخانه‌ها از قبیل مواد پروتئینی ، میوه‌جات، فراورده‌های لبنی و نیز مواد شیمیایی و دارویی را تحت پوشش قرار می‌دهد. فساد ناشی از عدم رعایت مسائل فنی، نوسانات درجه برودت، نشت ناگهانی و پیش‌بینی نشده عوامل خنک کننده از مواد داخل سردخانه ، نوسانات برق و تعمیر در ترکیب هوای داخلی در صورت ایجاد خسارت تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

بیمه سازه‌هاي تکمیل شده

بسیاری از سازه‌های مهندسی، نظیر پل ها، تونل ها، جاده‌ها، حتی اسکله‌ها یا خطوط لوله‌هاي نفت، گاز و آب و ... در مرحله بهره برداری که در معرض سیل، طوفان، زلزله، آ‌تش سوزی، انفجار، برخورد وسایل نقلیه زمینی دریایی، هوایی، حرکت زمین ، صاعقه ، ریزش کوه و ... تحت پوشش این نوع بیمه قرار دارند.

بیمه عدم النفع ناشی از شکست ماشین آلات

چنانچه در اثر خطرات ناگهانی وارد به ماشین آلات وقفه‌ای در تولید کارخانه بوجود آید، زیان ناشی از عدم تولید که شامل هزینه‌های جاری، حقوق و دستمزد کارکنان در طول دوره تعطیلی و سود از دست رفته می‌باشد مورد پوشش بیمه قرار می گیرد. زیان ناشی از عدم تولید به مراتب بیشتر از خسارت فیزیکی وارد به ماشین آلات می‌باشد. چنانچه چنین خطری ایجاد شود بیمه جبران خسارت می‌نماید.

بيمه عیوب اساسی و پنهان ساختمان

اين بيمه نامه خسارت‌هاي ناشي از عيوب اساسي و پنهان ساختمان را پوشش مي‌دهد. منظور از پوشش ، عيوب اساسي و پنهان ساختمان ، هر گونه نقص در سازه‌هاي اصلي ساختمان ناشي از طراحي نادرست ، ساخت معيوب و به كارگيري مواد يا مصالح معيوب است.

خطرات و خسارات تحت پوشش

ويراني كل ساختمان يا خسارت وارده به ساختمان و متعلقات آن ، هزينه‌هايي كه به منظور جلوگيري از تخريب يا توسعه خسارت صورت مي‌گيرد ، هزينه‌هاي لازم براي پاكسازي محل و برداشت ضايعات و هزينه‌هاي حرفه‌ای را شامل می شود.

 

 

 

بیمه عمر و سرمایه گذاری

محاسبه بیمه عمر

فرم ورود

تماس با ما

اصفهان - خیابان وحید - نبش کوچه 25 - مجتمع امام علی - طبقه اول - واحد 3

تلفن : 36296182-031

فکس : 36296182-031

همراه : 09306153355 - 09131022216

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما در شبکه های اجتماعی